A Macskanyelv a ’70-es ’80-as évek legjobb minőségű tejcsokoládéja volt. Kakaóvaj tartalma elérte a 30%-kot, ami az akkori időkben kiemelkedőnek számított. Családunkban macskanyelvet kizárólag vendégségbe vittünk ajándéknak, vagy kaptunk, ha hozzánk érkeztek vendégek. Ilyen esetekben azonnal felbontottam, és végzetem vele, mielőtt még szüleim praktikus megfontolásból el nem rakták előlem, hogy a legközelebbi vendégségbe legyen mit vinnünk. A Macskanyelv annyira presztízs csokoládé volt, hogy még Mikulásra vagy Húsvétra sem kaptam.
Miből ered a Macskanyelv neve, és van-e köze a Cicavízióhoz valamint a Futrinka utcához, nem sikerült kiderítenem, ezzel kapcsolatos összes információt szívesen fogadok. A Macskanyelv túlélte a rendszerváltást, és mai napig kapható, bár egykori fénye meglehetősen megkopott. Egy nem reprezentatív felmérés alapján napjainkban a 10-12 éves korosztályban százból nulla gyerek fogyasztott Macskanyelvet, és hasonló arányban hallottak róla valaha. Ez azt is valószínűsíti, hogy bár túlélte a Macskanyelv a rendszerváltást, a vásárlói célcsoport kor szerinti megoszlása jelentősen megváltozhatott, és feltehetően a csokoládé termékpalettán is jelentősen vesztett egykori vezető pozíciójából.
Kapható mai is? IGEN!
Kérdés: Mi a kapcsolat a Macskanyelv és a Cicavízió között?
(Holnap: Ivólé)
Retro Gastro vendégposzt!
Amennyiben ellenállhatatlan vágyad támad, hogy másokkal is megoszd poszt formájában a ’70-es, ’80-as évek gasztronómiai emlékeid, küldd el a retrogastro-vendegposzt@freemail.hu címre, és publikálom. Vendégposzt szabályzat: A poszt egy jól körülhatárolható témáról szóljon, kb. 1.500-2.000 karakteres legyen, lehetőleg korabeli képpel illusztrálva (amennyiben a kép az Internetről származik, a származási cím megjelölésével.)